18.9.12

Село і люди: роздуми перед виборами



Агрофірма СВС знову ставить палиці в колеса?, або як місцевий регіонал вішаєлокшину своїм землякам...
... Такі села Кременеччини як Розтоки і навколишні Лопушно, Лосятин, Устечко, Млинівці, Башуки та багато інших, що в долині між Почаєвом і Вишівцем здавна називали “кучерявими”. І не через те, що тут кучеряво живуть, кожен виживає, як може, хапаючись за будь-яку роботу, тримаючи худобу та обробляючи городину. А ще у цих, як і багатьох інших селах Галицько-Волинського краю, сподіваються люди на свої земельні паї, здаючи їх у оренду. У Розтоках, наприклад, до недавнього часу така собі  Агрофірма СВС заправляла - землю без будь-яких угод обробляла, протягом кількох років без оплати за оренду майна використовувала приміщення – ангар, пилораму, токове господарство – причому ні в районний бюджет, ні в сільську казну коштів за це ніхто не перераховував. Заробіток у багатьох тут працюючих був мізерним, нижчим за пенсію. Про це говорять ті, хто вже розірвав з  Агрофірма СВС свої угоди.
Стоїть за цією фірмою з авантюрною репутацією колишній полковник міліції, пізніше заступник голови Шумської райдержадміністрації, а нині депутат Кременецької районної ради від Партії регіонів Віталій Січковський. Будучи у кріслі держслужбовця, він продовжував активно займатися своїм бізнесом. Так  після призначення в липні 2010 року на посаду першого заступника голови Шумської райдержадміністрації, він формально подає заяву в Єдиний державний реєстр про припинення підприємницької діяльності. Але у порушення ст.16 “Обмеження, пов’язані з проходженням державної служби ” Закону України “Про державну службу в Україні”, ст.5 Закону України  “Про боротьбу з корупцією” продовжує займатись підприємницькою діяльністю. Уже після призначення на посаду заступника голови Шумської РДА Віталій Січковський використовує землю сільськогосподарського призначення площею понад 300 га на території Розтоцької  сільської ради, що на Кременечинні – у Волинському регіоні Тернопілля. Він наймав техніку для обробітку землі, здійснював заходи із збору врожаю зернових, проводив розрахунки з контрагентами...
Про те, що регіонал Віталій Січковський займається підприємництвом, поєднуючи це із державною службою на посаді заступника голови РДА, свідчить і той факт, що станом на вересень того ж таки 2010 року, коли вже був держпосадовцем, він мав укладені та зареєстровані 158 договорів оренди землі на території Розтоцької сільської ради на загальну площу понад 100 гектарів. Фактично ж його агрофірма обробляла на той час понад 300 гектарів, тобто 200 з них були просто-напросто самовільно захоплені. Як відомо, у таких випадках підприємець, який керує бізнесом із чиновницького крісла, не сплачує податків до відповідних бюджетів та не проводить відрахувань до фондів, не розраховується із мешканцями сіл – власниками паїв. Така схема є класичною у сфері формування чорного ринку землі та приховування доходів від агробізнесу. Але, мабуть, саме така ситуація і влаштовує провладних чиновників від Партії регіонів. Керівник “Агрофірми СВС ”, сидячи у кріслі заступника голови Шумської держадміністрації, ніби-то не здійснюючи підприємницької діяльності та, звісно ж, не сплачуючи ніяких податків, наймав техніку для обробітку землі та збору врожаю, залучав до роботи працівників-механізаторів, отримує товар у вигляді сільськогосподарської продукції. І усе це – без будь-якого бухгалтерського обліку вказаних операцій та сплати податків. Про ведення господарської діяльності під час державної служби засвідчують і договори оренди землі між підприємцем В.С. Січковським і власниками паїв, які ніхто і не думав розривати після призначення його на посаду заступника голови РДА. Більше того, у серпні 2010 року, вже будучи держслужбовцем, В.С.Січковський подає на реєстрацію до органу ДЗК та Держкомзему до десятка договорів оренди землі з власниками землі, які ні сном ні духом не відали про ці угоди і відповідно їх не підписували. Про це засвідчили селяни Марія Садовик, Святослав Садовик, Микола Гончарук, Ірина Кравець та інші, хто в повній мірі пізнав результати співпраці з “Агрофірмою СВС ”.
У таких діях можна вбачати ознаки корупційних діянь з боку Віталія Січковського, передбачених ст.5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, згідно якої державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, немає права: займатись підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників, або підставних осіб, бути повіреним третіх осіб у справах державного органу, в якому вона працює, а також виконувати роботи на умовах сумісництва. Але ні цей факт, ні результати господарювання “Агрофірми СВС ” не зацікавили відповідні органи. Хоча цього року ця фірма, за словати тих же односельців, знову розвиває бурхливу діяльність. Окремі земельні паї, збороновані посеред величезних масивів сільгоспугідь, виказують стиль скандально відомої фірми. Таких клаптиків є декілька, загальною площею десь до 40 гектарів.
- Бороновані ділянки, - розповідає механізатор Володимир Цьонь, - в оренді  “Агрофірми СВС ”. – Там же залишились декілька пайовиків, усі решта перейшли до  Агро-Експрес-Сервісу. Я теж із тих, хто уклав з цим підприємством угоду, та й роботу там же запропонували. Тепер маю пристойну зарплату, а наша родина вчасно отримує дивіденди за земельні паї. Хто не хоче зерном брати, отримує по 1200 гривень за кожен пай. У попереднього господаря  і з розрахунками завжди були проблеми. Та й досі пан Січковський людям за паї винен...
І справді, борг перед селянами тягнеться ще з 2010 року - понад 170 чоловік “кинув” депутат-регіонал і знову затягує селян під дах своєї агрофірми. Такий стиль роботи у дусі місцевих регіоналів, деребан землі – це козирна карта підібраної команди нинішнього голови Кременецької райради Андрія Гуславського. Одного з них, екс-голову Кременецької РДА  Ігоря Михальчука, вчасно спинили на скромному хабарі у 80 тисяч євро. Хто ж наступний з цієї команди?..
До речі, родина Січковських продала «Агрофірму СВС» ще в квітні цього року київським хлопцям. Але продавати там було нічого, крім людської землі. Такі собі «мертві душі» по-кременецьки. З одного боку пан Січковський вішає «локшину» людям, що в нього є фірма і це він орендує землю, а з іншого боку вішає «локшину» новим власникам «СВС», що він є незмінним і дуже впливовим менеджером, по-партійному – «рішалом»… 
- Ми зробили правильний вибір, - підсумовує механізатор Володимир Цьонь. - Про це засвідчують і результати роботи, і ставлення до нас, простих трударів. Нам не треба вішати “локшину” на вуха і годувати обіцянками, ми хочемо працювати і бачити результати своєї праці, тому й вийшли з  “Агрофірми СВС ”. Ми робимо свої висновки і вдячні за уроки пану Січковському. А напередодні виборів ми теж скажемо слово на підтримку своїх кандидатів. Це повинні бути люди слова і совісті, наші люди – з народу. І ми зробимо свій вибір, опираючись на життєвий досвід. І серед них уже не буде представників правлячої  партії...         
                                          У кучерявих селах побував Володимир Левко
 

No comments:

Post a Comment