22.7.12

Громадянський подвиг


(Галичани й волиняни серед голодуючих за рідну мову)Петро Шкутяк (голодує з 7 липня, 32 роки, депутат обласної ради, Івано-Франківськ):

 «Почав голодувати 7 липня з 9 ранку. Почув про прийняття цього закону і наступного дня приїхав сюди з друзями. Ми розпочали голодування, коли звідси пішли політики».


- Ви представляєте якусь громадську організацію чи партію?

Я тут не представляю організацію чи партію, але взагалі-то я депутат обласної ради від партії «Наша Україна».

- Чи мали до того досвід голодування?

У голодуванні беру участь вперше.

- За час Вашого перебування тут чи надавалася протестувальникам медична допомога, якийсь огляд?

Швидка тут не чергує. Але був випадок, що приїхала приватна швидка (не знаємо, хто найняв) і нас всіх оглянули, поміряли тиск, зробили кардіограму, дали рекомендації. У нас є ще медики-волонтери, щоб допомогти у найпростіших випадках.

- Як би Ви сформулювали мету цього протесту?

Головне проти чого ми вийшли – це закон про мовну політику. Ми хочемо, щоб його заблокували/заветували до п’ятниці, якщо цього не станеться плануємо розширити коло вимог.

- Як ставитеся до позиції скептиків, що це провокація перед виборами?

- Людям самим вирішувати. Можливо, це і провокація, але до чого може призвести ця провокація?! Тому в нас гасло: «Наша мова - не Ваша політика!» Ми не хочемо, щоб такими діями політики руйнували нашу державу.


Ольга Довганюк (голодує з 7 липня, 21 рік, випускниця НаУКМА, м. Івано-Франківськ):

«Я одна з ініціаторів акції і голодую вже п’ятий день. Я не належу ні до якої громадської організації, окрім Пласту. Рідні та близькі, звичайно, хвилюються, але поставилися нормально. Мама завтра приїжджає з Івано-Франківська, тому чекаю маму…»


- Яка твоя відповідь тим, хто скептично розцінює цей протест?

- Кожен має право на свою думку. Ми намагаємося переконати, але якщо люди не вірять, то це їхнє право.

- Як би ти сформулювала мету цього протесту? Тільки заблокувати закон про мову чи ще щось?

- Передусім ми вийшли на захист української мови. Українська мова – це те останнє, що зачепила влада. Проте, мабуть, треба буде розширювати наші вимоги, оскільки влада завдає шкоди не тільки мові…
- Кажуть, що ви прийняли рішення голодувати до госпіталізації. Це правда?

- Так! До погіршення самопочуття і госпіталізації. Інакше це буде короткочасне голодування, яке не має фактичного змісту. Тобто ми не хочемо, щоб це була карусель: один день так, а інший день ти голодуєш, бо це буде піст, а не голодування.
Олександр Капінос (голодує з 7 липня, 28 років, фермер, м. Кременець, Тернопільська область):

«Я приїхав наступного дня після голосування цього закону. Їхав сам, автостопом. Раніше ніколи не голодував. Є побоювання тільки за своїх рідних. Я знав, чому сюди їду. Кудись йти чи їхати і вертатися без перемоги, мені вже таке просто набридло. Я фермер. Мав би зараз до жнив готуватися. А так отут зараз».Громадський простір

No comments:

Post a Comment